Akademia Liderów Społeczności Lokalnych

Cztery uczennice naszej szkoły uczestniczą od czerwca w projekcie Akademia Liderów Społeczności Lokalnych. Inicjatywa realizowana jest przez Fundację Otwartej Edukacji i Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal, a jej celem jest aktywizacja młodzieży gimnazjalnej z miejscowości województwa podlaskiego. W projeckie bierze udział 6 zespołów z takich miejscowości jak Wasilków, Czarna Białostocka, Supraśl, Sobolewo, Kleszczele i Gródek. W toku przedsięwzięcia uczestnicy wzięli udział w intensywnym szkoleniu liderskim na który złożyły się  dwa zjazdy w Barszczewie i Supraślu. Wspólnie spędzone kilkadziesiąt godzin połączone z serią warsztatów miało dostarczyć uczestnikom wiedzy i kompetencji by podjąć samodzielne działania na rzecz swoich społeczności. Dodatkowym wsparciem była wizyta studyjna w Katowicach i Krakowie w trakcie której zapoznali się z działalnością organizacji pozarządowych tj. Dom Aniołów Stróżów, Fundacją na rzecz różnorodności Polistrefa oraz Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM. Była to również okazja by poznać lepiej Kraków m.in. dzięki aplikacji mobilnej opartej na metodzie questingu. W grudniu w Białymstoku odbędzie się konferencja podczas której młodzież zaprezentuje akcje, które zrealziowała na rzecz