Zasmakuj w bibliotece

9/5/2020
Biblioteka

Oto następny dzień z naszego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Dziś prezentujemy Wam film ze szkoły w Szczecinie, dzięki któremu dowiecie się, dlaczego warto czytać książki.

https://biteable.com/watch/na-dzie-bibliotekarza-zalety-czytania-ksiek-2547726?d=n

 

A nawiązując do hasła przewodniego Tygodnia Bibliotek załączamy jeszcze przepis

Przepis na smakowitą książkę

 

Składniki:

– 1 niebanalny autor

– 1 ciekawy pomysł

– 1 porywająca fabuła

– 1 niepowtarzalny styl

– zwroty akcji – kilka sztuk

– 1 zaskakujące zakończenie

– oryginalne dialogi – kilka sztuk

– charakterne postacie – wedle uznania

Przygotowanie:

Znaleźć autora z niepowtarzalnym stylem pisarskim, który ma ciekawy pomysł na porywającą fabułę pełną zwrotów akcji. Nie zapomnieć o oryginalnych dialogach, które zaskoczą czytelnika. Dodać szczyptę humoru – wedle uznania – lub zastąpić romantycznymi wyznaniami. Przygotować bohaterów. Każdy z nich powinien mieć rozbudowany charakter, którego nie da się zapomnieć. Należy pamiętać, że postacie powinny budzić emocje. W zależności od naszych intencji można przypisać im gorący temperament bądź ostudzić ich zapały gorzkimi rozczarowaniami. Gdy fabuła dojrzeje, zwieńczyć ją zaskakującym zakończeniem. W razie potrzeby zapowiedzieć ciąg dalszy. Wszystko dokładnie wymieszać, doprawić do smaku piękną okładką i czytać do rana. Smacznego!