Puste miejsce przy stole

15/12/2017
Teatr

Tradycja i radość Świąt w jednym widowisku. Wspaniali młodzi wykonawcy, którzy sprawiają, że słuchający ich dorośli mają jednocześnie szeroki uśmiech na twarzy, łzy w oczach i nieco wyrzutów sumienia, bo może trochę zapomnieli, o co tak naprawdę chodzi w Bożym Narodzeniu.

Przedstawienie jasełkowe ma nam wszystkim o tym przypomnieć. Nie zdradzę treści, ponieważ nie wszyscy mieli możliwość oglądania premiery, nie będę zatem psuć zabawy. Ale choć problematyka widowiska jest bardzo ważna, to istotne dziś było coś jeszcze. W ten niedzielny wieczór zgromadzili się w naszej szkole przedstawiciele kilku pokoleń – przybyli dziadkowie, rodzice, dzieci w wieku szkolnym, a nawet niemowlęta. Wszyscy przyszli w jednym celu – podziwiać pracę i osiągnięcia aktorów szkolnego teatru i ich niezastąpionej opiekunki, scenarzystki, reżyserki i scenografki w jednej osobie – pani Urszuli Zajkowskiej. Każdy z gości wychodził oczarowany, pełen niezapomnianych wrażeń. A musiało się tu podobać wszystko od niesamowitej sceny, poprzez koncepcję widowiska, wykonanie kolęd na Bum Bum Rurkach przez gimnazjalistów, cudownie zaśpiewane piosenki aż do gry aktorskiej każdego – nawet najbardziej nieśmiałego anioła.

Zresztą – sami zobaczycie, to i tak jest nie do opisania i zasługuje na owacje na stojąco.