Zakończenie roku w kl. VIII

26/6/2020
Aktualności

Dziś ósmoklasiści po raz ostatni pojawili się przy ul.Mickiewicza 2 jako uczniowie tej szkoły. Wyszli z niej już jako absolwenci, zaopatrzeni w świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego.

To było bardzo nietypowe zakończenie. Zamiast długiej akademii – krótka uroczystość, zamiast wzruszających pożegnań – zachowanie bezpiecznej odległości. Gratulacyjne podanie ręki zastąpiła dezynfekcja dłoni przy wejściu. W miejscu uśmiechu pojawiła się maseczka. Cóż, na pewno, jak to ujął pan Burmistrz, przyszło nam żyć w ciekawych czasach.

Pewnych elementów nie mogło jednak zabraknąć. Przede wszystkim musiała nam zagrać wasilkowska orkiestra pod batutą pana Adama Wolańskiego. Pani Dyrektor Lucyna Bejm zwróciła się do ósmoklasistów, w krótkim przemówieniu prosząc, by pamiętali naszą szkołę i godnie ją reprezentowali. Pan Burmistrz – Adrian Łuckiewicz – życzył uczniom wielu sukcesów w dalszej edukacji. Nie obyło się bez łez wzruszenia, gdy pani Agnieszka Lulewicz wraz z przedstawicielami młodzieży dziękowała Dyrekcji i wychowawcom za trud i życzliwość.

W nieco skróconej formie odbyło się przekazanie sztandaru przedstawicielom młodszych klas i przyrzeczenie absolwentów, że dołożą starań, by reprezentować szkołę najlepiej, jak potrafią.

W szybkim tempie wręczono nagrody i świadectwa, a każdy z uczniów natychmiast opuszczał budynek szkoły. To smutne, że ostatni utwór niezawodna orkiestra zagrała przy niemal pustej sali. Jednak bezpieczeństwo przede wszystkim. Ważne, że dzisiejsza uroczystość, choć tak odmienna od tego,co znamy, pokazała, że nawet z bezpiecznej odległości 2 metrów można okazać sobie życzliwość i dostrzec w czyichś oczach łzy wzruszenia.

Na pożegnanie mamy jeszcze prezent dla ósmoklasistów.Przygotowali go uczniowie klas siódmych na pamiątkę dla nieco starszych koleżanek i kolegów. Zobaczcie go koniecznie.

(proszę kliknąć na zdjęcie lub tutaj)