Warsztaty w czytelni

30/11/2018
Biblioteka

29 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty,których celem było usprawnienie motoryki dłoni uczniów klas IV i V. Ktoś mógłby zapytać – po co usprawniać coś, co działa? Otóż okazuje się, że co prawda działanie to jest wystarczające do obsługi telefonów, ale już długopisu czy nożyczek – niekoniecznie. Warto zatem czasem poćwiczyć sprawność palców i nadgarstków,przy okazji rozwijając kreatywność, wyczucie i cierpliwość. Nic tak nie uczy pokory, jak próba zmuszenia do posłuszeństwa plączącej się wszędzie nici. Co będzie produktem działań naszych uczniów? Mogą to być broszki patriotyczne, ale też – ozdoby świąteczne. Dodać należy, że warsztaty zostały zrealizowane we współpracy z Biblioteką Miejską w Wasilkowie.