Tydzień Czytania Dzieciom

30/5/2020
Biblioteka

30 maja (sobota) rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XIX OTCD), który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem„Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Gośćmi Tygodnia Czytania będą w tym roku oprócz znanych pisarzy i artystów także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze.

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

Kolejne dni Tygodnia Czytania będą poświęcone różnym gatunkom zwierząt.

W programie m.in.:

30 maja (sb) – Dzień z Doktorem Dolittle
31 maja (nd) – Dzień psa
1 czerwca (pn) – Dzień ptaków
2 czerwca (wt) – Dzień kota
3 czerwca (śr) – Dzień z żubrem
4 czerwca (czw) – Dzień niedźwiedzia
5 czerwca (pt) – Dzień z owadami
6 czerwca (sb) – Dzień wilka
7 czerwca (nd) – Dzień konia

Szczegółowy program możecie znaleźć TUTAJ.

Nasza biblioteka szkolna dołącza do programu – będziemy zamieszczać informacje i linki do ciekawych wydarzeń, polecać książki, publikować nagrane przez Was audiobooki. Tydzień Czytania Dzieciom” rozpoczęty!