Szczęśliwy Ja - lubię siebie i innych!

22/12/2020
Wolontariat

W warsztatach pod takim tytułem wzięła udział klasa 4b w dniach 11 i 15 grudnia. Zajęcia zorganizowała pani Alina Pieszko w ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu “Samarytanin” z wydatna pomocą pani Justyny Jezierskiej. Odbyły się one zdalnie i prowadzone były przez wspaniałe wolontariuszki ogólnopolskiego programu PROJEKTOR, łączącego studentów, ekspertów i nauczycieli pragnących, aby dzieci były świadome wyzwań współczesnego świata i miały odwagę działać i być aktywnymi. Studentki Aneta, Paulina i Julia  rozmawiały z dziećmi o tym, czym dla nich jest optymizm, jak rozumieją owo pojęcie, z czym się im ono kojarzy. Podczas warsztatów uczniowie mogli swobodnie się wypowiadać, dzielić swoimi pomysłami na rozwiązanie proponowanych problemów i zadań. Jednym z nich było stworzenie małego projektu, który wniósłby trochę optymizmu w codzienność innych ludzi. Dzieci miały przeróżne wizje, które odzwierciedliły w swoich dziełach.

Trzeba przyznać, że aktywność, chęć współpracy  i fantastyczne nastawienie uczniów klasy 4B wprawiły wolontariuszki w niezwykle optymistyczny nastrój.

 Oto przykłady niektórych efektów pracy dzieci:

 “To słoiczek dobrych słów. Są tam słówka np. „Jesteś piękna“ , „Jesteś miła“ , „Marzenia się spełniają“ itd. Chcemy podarować to dla Pani Justyny Jezierskiej.” Zuzia i Anitka

*”To mój stary kalendarz adwentowy i w każdym okienku jest jedna kartka z miłym słowem i czekoladką. Kiedy wrócimy do szkoły każdy w klasie sobie wybierze okienko i coś wylosuje :)” Karol

*Karteczki z miłymi słowami: “jest to dla mojej rodziny, z którą spotkam się w Święta Bożego Narodzenia”. Milenka

*Oto jak widzi nastawienie optymisty i pesymisty Antek Ż.

*”To moja praca z warsztatów. Codziennie przypinam inną kartkę z miłymi słowami”. Boguś

*Świąteczne życzenia przygotowane przez Damiana

*Radosne karteczki   dla bliskich wykonane przez  Majkę.