Światowy Dzień Żywności

19/10/2020
Projekty

Każdy, kto choć raz  wżyciu był naprawdę głodny, uzna z pewnością ważność przekazu Międzynarodowego Dnia Żywności.  Warto pamiętać, że choć mamy już XXI wiek, na świecie wciąż nie brakuje głodujących ludzi. W Polsce też wiele dzieci wychodzi do szkoły bez śniadania, a ich jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest zupa w szkolnej stołówce. Dlatego „Zróbmy coś” – pomyśleli członkowie szkolnej Redakcji Świadomych Świata. I na początek postanowili zwrócić Waszą uwagę na istnienie Dnia Żywności oraz problemu marnowania produktów spożywczych.

Korzystając z okazji, jaką był udział w zajęciach kulinarnych, dziewczęta zapytały naszego guru od żywności- panią Joannę Sobolewską - o to, jak nie marnować jedzenia i jak się zdrowo odżywiać.

Wywiad z panią Sobolewską.

Przy okazji członkowie Redakcji prezentują Wam swoje dzieła kulinarne: