Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4/10/2020
Aktualności

Piątek był nie lada wyzwaniem dla wielu uczniów naszej szkoły. Podczas przerw na korytarzach grasowały grupki „matematycznych umysłów”, zachęcające innych do zmierzenia się z koszmarem mnożenia i dzielenia np. przez 7,8 i 9. Oczywiście na pocieszenie trafiały się też prostsze zadania. Wszystko to za sprawą Dnia Tabliczki Mnożenia odbywającego się pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! A kto wyszedł z próby zwycięsko, otrzymywał tytuł i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Straszni Matematycy nie darowali nawet dorosłym, budząc przy okazji ich wspomnienia z czasów, gdy sami byli jeszcze w podstawówce. Asystenci pytali panie i panów z obsługi, panie w sekretariacie, a także nauczycieli. Na szczęście wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą matematyczną, dając tym samym przykład dzieciom. Oczywiście uczniowie również byli testowani.

Dodajmy, że znajomość tabliczki mnożenia wcale nie okazała się w naszej szkole rzadkością, o czym świadczyła liczba „ekspertów” na szkolnych korytarzach. Swój wkład w propagowanie tabliczki mnożenia wnieśli też najmłodsi. Co prawda dla nich na mnożenie jeszcze trochę za wcześnie, ale za to pięknie pokolorowali logo Dnia Tabliczki Mnożenia, a ich prace można podziwiać przy wejściu do szkoły.

zdjęcie przedstawia 18 rysunków z logo Dnia Tabliczki Mnożenia pokolorowanych przez dzieci i umieszczonych na ścianie świetlicy
Na zdjęciu trzy uczennice - jedna trzyma koszyk z zadaniami, dwie pozostałe losują zadania i odpowiadają na pytania matematyczne
Na zdjęciu dziewczynka losuje zadania z koszyka asystentki, w tle nauczycielka wspomagająca
Na zdjęciu jeden z nauczycieli losujący zadnie
Na zdjęciu grupa uczniów klasy 4 prezentująca znaczki ekspertów tabliczki mnożenia
Pani wicedyrektor pokazuje znaczek eksperta tabliczki mnożenia

Pan konserwator ze znaczkiem eksperta
logo Swiatowego Dnia Tabliczki Mnożenia przedstawiające sowę trzymającą 2 kartki na jednej mnożenie 8 razy 7, na drugiej 56. Na dole napis: WMT Day 2020 oraz adres strony internetowej: www.wmtday.org
Znaczek Eksperta: w środku sowa  otoczona dookoła niebieskimi promykami. Na obwodzie napis Ekspert Tabliczki Mnożenia 2.10.2020 wmtday.org. Obrzeże znaczka w niebieskim kolorze.