Rozstrzygnięcie w gminnym konkursie wokalnym „Śpiewająco o książce”

19/11/2020
Biblioteka

O tym, że istnieje związek literatury z muzyką, wie chyba każdy. Można go obserwować na przestrzeni dziejów, od najdawniejszych czasów aż do ... dziś, gdy mogliśmy się o nim dodatkowo przekonać, tak jak wcześniej przekonali się też uczestnicy konkursu wokalnego „Śpiewająco o książce”, wybierając do wykonania utwory w jakiś sposób związane z literaturą lub poezją. Konkurs miał zasięg gminny, organizowany był przez szkolną bibliotekę w ramach NPRCz i objęty specjalnym patronatem przez Burmistrza Wasilkowa.

Trudno powiedzieć, czyje zadanie było trudniejsze – młodych ludzi(czasem zaskakująco młodych jak na profesjonalizm wykonania) czy komisji, która dziś stanęła przed naprawdę ogromnym dylematem. Uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami wokalnymi, kreatywnością, ale też zdolnościami aktorskimi i aranżacyjnymi. Na podziw zasługują także techniczne umiejętności oprawy utworów. Wszystko to wcale nie ułatwiało zadania, jakie stanęło przed jury, któremu przewodniczyła pani Jolanta Skowrońska reprezentująca patrona konkursu.

Po dyskusji jury wydało werdykt, przyznając w trzech kategoriach nagrody i wyróżnienia.

W kategorii przedszkolaki i uczniowie kl. 1-3:

Nagroda dla Rozalii Kudzinowskiej ze Szkoły Podstawowej im.Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie,

Wyróżnienie dla Anieli Karpacz również ze Szkoły Podstawowejim. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie.

Nagroda specjalna za wielką odwagę, czystość wykonaniautwory i zarażanie słuchaczy radością została przyznana Zofii Gołębiewskiej zPrzedszkola Słonecznego w Wasilkowie.

 

W kategorii soliści z kl. 4-8:

Nagrodę otrzymuje Gabriela Łuckiewicz. Wyróżnienie – Zuzanna Łuckiewicz.

 

W kategorii duety kl. 4-8:

Nagroda przyznana została Antoninie Gołębiewskiej i Idze Siegiej. Wyróżniony duet to Anita Himik i Zuzanna Sańczyk. W tej kategori irównież przyznano nagrodę specjalną Julii Gawryluk i Annie Wasilewskiej za wyjątkową pomysłowość i profesjonalizm technicznej aranżacji utworu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wielkie brawa!!!