Prototyp robota dziełem piątoklasisty!

13/1/2020
Biblioteka

Niesamowity Piotr Łukowski to uczeń, który jeszcze nie raz z pewnością nas zadziwi – o tym pisaliśmy już wcześniej. Nie pozwolił nam długo na to zadziwienie czekać. Dziś przyszedł do szkoły z … ni mniej ni więcej tylko z własnoręcznie skonstruowanym robotem! W szkolnej bibliotece wzbudził sensację wśród kolegów i koleżanek. Wszyscy chcieli sterować robotem i jeszcze na kolejnych przerwach informowali spóźnionych na pokaz, że stracili świetną okazję.

Piotrek mówi o nim Prototyp, ponieważ jeszcze dzieło nie ma nazwy. Zatem Prototyp skonstruowany jest z kontrolera silnika, modułu ardiuno, pozwalającego na programowanie, zasilania na baterie. Wyposażony jest w kamerę i bluetooth,dzięki czemu rejestruje obrazy i daje się sterować przy użyciu telefonu. Konstrukcja i zaprogramowanie są samodzielnym dziełem Piotrka, który, podkreślmy to, uczy się obecnie w 5 klasie! Co jeszcze wymyśli? Trudno to sobie wyobrazić, ale z pewnością życzymy mu powodzenia. Na razie zapowiada, że będzie udoskonalał swój Prototyp. Gotową wersję zaprezentuje podczas Dnia Otwartego Szkoły. Czekamy z niecierpliwością.