Pożegnanie z gimnazjum

20/6/2019
Aktualności

Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego istniało w Wasilkowie przez 20 lat. Z dumą możemy dziś powiedzieć, że chlubnie zapisało się w historii miasta. Realizowaliśmy różnorodne przedsięwzięcia, odnosiliśmy liczne sukcesy, ale przede wszystkim daliśmy krajowi wielu mądrych absolwentów,którzy mając solidne podstawy wiedzy i umiejętności, mogli je potem rozwijać z pożytkiem dla innych.

Żegnając się, pragnęliśmy podziękować tym, którzy byli z nami w ciągu tych 20 lat. Podczas uroczystości, prowadzący ją - pani Justyna Jezierska i pan Tomasz Czech - wyrazili naszą wdzięczność w następujących słowach:

„Nie byłoby naszej szkoły i jej sukcesów bez władz lokalnych. Pragniemy  wyrazić serdeczną wdzięczność burmistrzom Wasilkowa. Panu Antoniemu Pełkowskiemu - dziękujemy za to, że przez wiele lat nie szczędził finansów na szkoły w naszej miejscowości i przyczynił się do tego, że nasze placówki mogły równać się ze szkołami w powiecie oraz kraju. Panu Mirosławowi Bielawskiemu i członkom Rady Miejskiej poprzedniej kadencji. dziękujemy serdecznie za mądre decyzje  dotyczące przekształcenia placówki w szkołę podstawową. Współpraca z Państwem uchroniła nauczycieli przed utratą pracy, niepotrzebną rywalizacją i pozwoliła  na stworzenie naszym uczniom atrakcyjnej oferty. Panu Adrianowi Łuckiewiczowi - obecnemu burmistrzowi Wasilkowa – dziękujemy bardzo za to, że rozumnie potrzeby szkolnictwa i wspiera nas w naszych działaniach.

Dziękujemy również takim instytucjom jak Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,  Biblioteka Miejska oraz lokalnym parafiom za współpracę i wspólne działania  na rzecz naszych wychowanków. To dla nas radość i przywilej  mieć wokół siebie takie osoby, współpracować z nimi i czuć ich wsparcie dla naszych przedsięwzięć.”

 Kolejne podziękowania skierowane zostały do dyrektorów szkoły: pani Joanny Sobolewskiej, pani Barbary Borkowskiej i pani Lucyny Bejm oraz wicedyrektorów: pana Jerzego Zielinko, pań: Danuty Pakulskiej, Haliny Nikitiuk, Elżbiety Kozłowskiej i Henryki Kaczyńskiej.

Następnie do nauczycieli i pracowników, którzy w znaczący sposób przyczynili się do sukcesu placówki, do rodziców, którzy służyli wsparciem, wreszcie zaś do absolwentów, napawających nas dumą i poczuciem, że w choćby niewielkim stopniu przyczyniliśmy się do ich osiągnięć. (W tym miejscu atmosferę rozładowała niezawodna pani Jezierska, żartem przypominając o tym, że absolwentem szkoły jest również obecny Burmistrz Wasilkowa i zwracając uwagę zebranych na odwrócenie ról między panem Łuckiewiczem, a jego byłą wychowawczynią – panią Lucyną Bejm.)

Słowa podziękowań przeplatane były występami orkiestry i mażoretek, Weroniki Szmurło, Joanny Ołdziejewskiej i Agaty Daniłowicz.

Podsumowaniem wszystkiego, co zostało powiedziane był film przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pana Sylwestra Wosia. Nie da się go opowiedzieć – to trzeba zobaczyć. Chętnych odsyłamy TUTAJ. Dość powiedzieć, że młodzież wspaniale ukazała najważniejsze strony szkoły,umiejętnie łącząc powagę z humorem, żart ze wzruszeniem.

Film był nie tylko podsumowaniem, stanowił jednocześnie zapowiedź tego, co dopiero miało się wydarzyć – niesamowicie wzruszającego momentu pożegnania dwóch nauczycielek, bez których nasza szkoła nie będzie już taka sama – pani Joanny Sobolewskiej i pani Doroty Wilanowskiej. Przez tyle lat zawsze były na posterunku, zawsze aktywnie, zawsze w biegu, zawsze gotowe działać na rzecz uczniów i szkoły. Ich dokonań nie sposób jest opisać, bo jak oddać słowami to, co obie dały z siebie innym? Możemy więc tylko powiedzieć: Dziękujemy! Dziękowali też przedstawiciele Rady Rodziców i pan Burmistrz. I nikt nie krył wzruszenia.

Zakończył się pewien etap w historii szkoły. Teraz będziemy tworzyć nową opowieść i wszyscy musimy się postarać, by dorównała poprzedniej.

Więcej zdjęć na wasilkowonline.pl