Podejmij wyzwanie

20/3/2020

Wybierz temat pracy i technikę która najbardziej Ci odpowiada. Format prac A3 i większy:

1)  Moje jedyne marzenie technika dowolna

2) # JaTyOnOff- co dobrego może się zdarzyć, gdy odłożysz telefon?  Udziel odpowiedzi w formie zdjęć wykonanych smartfonem – możesz to zrobić indywidualnie, Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pikseli. Plik ze zdjęciem nie może przekroczyć 10 MB

3) Autoportret, czyli portret własny. Pokaż jaki jesteś naprawdę wykonując swój autoportret.

4) Waszym zadaniem jest stworzenie książki autorskiej, tj. niezwykłej, unikatowej, takiej z jaką rzadko spotykamy się w codziennym życiu. Stworzona praca nie powinna być zwyczajnym, zszytym z lewej strony plikiem zadrukowanych kartek, lecz czymś więcej: połączeniem interesującej i mądrej treści, która jest pretekstem do znalezienia pięknej formy. Projektowanie takiej formy pozwala Wam puścić wodze fantazji. Inspiracji szukajcie w najrozmaitszych przedmiotach i materiałach, od papieru, kartonu, przez fotografie i stare gazety, po tkaninę, drewno, ceramikę czy twory natury. Możecie korzystać z różnorodnych technik plastycznych płaskich i przestrzennych. Jeśli chodzi o  treść, inspirację zaczerpnijcie z bogatej skarbnicy literatury dziecięcej i młodzieżowej lub z własnego, wewnętrznego świata wyobraźni, wrażliwości, przeżyć. A może znajdziecie ją w tworzonych przez siebie wierszach lub opowiadaniach? Zachęcamy do kreatywnego, niczym nieskrępowanego poszukiwania tworzywa, kształtu i przekazu WASZEJ KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ.  Niech gotowa praca nas zadziwi i zachwyci.

5) Niech żyje kolor. Oczekujemy oryginalnych prac w różnych technikach malarskich, zaskakujących wrażliwością barwnych zestawień. Obiektem poszukiwań może być np.: temat martwej natury, pejzażu, postaci ludzkiej, sceny rodzajowej, abstrakcji itd. Dowolny temat  pozostawia otwartość interpretacyjną plastycznych przedstawień i przede wszystkim ma zachęcić młodego artystę do nieograniczonych kolorystycznych poszukiwań i swobodnego poruszania się w świecie malarskiej materii.

Zanurzmy się więc w barwny świat naszej wyobraźni i wydobądźmy z jej głębin własne kolory, ubierając w nie swoją malarską opowieść. Barwnych poszukiwań! Niech żyje kolor!

DO DZIEŁA!!!