Początek nowego

2/9/2019

Początek nowego – nowego roku szkolnego, ale też początek szkoły podstawowej w zupełnie nowym kształcie, bez gimnazjalistów, ale za to z nieśmiało uśmiechniętymi uczniami klas pierwszych. Dziś po raz ostatni sztandar gimnazjum opuścił mury szkoły, by zamieszkać w izbie pamięci księdza Rabczyńskiego. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego powrócił już wyłącznie sztandar szkoły podstawowej.

Podczas inauguracji pani Dyrektor Lucyna Bejm oraz zaproszeni goście – pan Adrian Łuckiewicz Burmistrz Wasilkowa, ks. Karabowicz i ks. Hajduczenia podkreślali dziś, jak ważna jest edukacja w życiu człowieka i przed jakimi istotnymi zadaniami stoją dzieci, rodzice i nauczyciele.  Wszyscy mamy nadzieję, że będzie to naprawdę owocny rok.

A po przemówieniach przyszedł czas na następną ważną chwilę –otwarcie i poświęcenie nowego boiska szkolnego i „Radosnego podwórka”, które nasza szkoła mogła stworzyć dzięki funduszom obywatelskim. Dla wszystkich był to dziś naprawdę bardzo radosny moment, bo i jest się z czego cieszyć. Zamiast betonu mamy kolorowe boisko z prawdziwego zdarzenia, a przed szkołą plac zabaw w pełni bezpieczny i dostosowany do potrzeb młodszych dzieci.

To był z pewnością bardzo udany początek, oby tak dalej.