Od przeszłości do teraźniejszości

8/11/2018
Projekty

Dziś w naszej szkole miał miejsce niecodzienny pokaz. Dziewczęta z kl. 3 gimnazjum: Milena Urbańska, Patrycja Poznańska, Amelia Wiszenko i Zuzanna Nienałtowska opowiedziały swoim koleżankom i kolegom o projekcie realizowanym w ramach Akademii Liderów Społeczności Lokalnych finansowanym ze środków FIO pod opieką Fundacji Otwartej Edukacji i Fundacji Teatru Narwal. Efektem ich wielomiesięcznej pracy pod kierunkiem niezmordowanej pani Agnieszki Polak jest film „Nasza mała Solidarność”, który dziś zademonstrowały całej szkole. Uczennice poruszyły niezwykle istotny temat – wykorzystały informacje o działalności związku na terenie swojej miejscowości, by pokazać,że również dziś ludzka solidarność ma ogromne znaczenie i może wpłynąć na naszą przyszłość.Dziewczyny w filmie zawarły historię pana Jana Halickiego jednego z działaczy Solidarności, który gościł też u nas podczas pokazu. Twórczynie filmu i ich opiekunka zasłużyły na gromkie brawa. Film bowiem był nie tylko ciekawy i poruszający, ale też bardzo dopracowany pod względem technicznym. Serdecznie gratulujemy osiągniętego efektu, tym bardziej,że jest to owoc ogromu pracy.

Organizatorki pokazu wyświetliły również filmy innych grup Liderów (MOKSiR-u w Kleszczelach oraz Szkoły Podstawowej w Gródku). Wszystkie niosły ze sobą istotne przesłania. Stały się też zachętą do mini quizu przeprowadzonego wśród uczniów przez panią Agnieszkę. Zadawane przez nią pytania pozwoliły sprawdzić stopień zrozumienia tematu i nawiązać do rocznicy odzyskania niepodległości. Trzeba przyznać, że dzieci i młodzież wyszli obronną ręką spod nauczycielskiego ostrzału, wykazując się wiedzą i dobra pamięcią, a także udowadniając, że uważnie oglądali materiały filmowe.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu. Mając takich liderów jak autorki filmu, możemy być spokojni o przyszłość.

Film można obejrzeć na YouTube pod tym linkiem: https://youtu.be/eCsh8J0uw5s