Noc Bibliotek w czerwonej strefie

12/10/2020
Biblioteka

Bez względu na wszelkie trudności i zarazy biblioteka w naszej szkole działa i jest miejscem, w którym panuje ciepły klimat. Wcale nie dlatego, że na Ziemi mamy znaczące ocieplenie klimatu, tylko za sprawą odwiedzających ją ludzi. Dziś bibliotekę odwiedziło całkiem sporo osób. Ktoś mógłby zapytać, jak to możliwe w dobie pandemii i licznych obostrzeń czerwonej strefy? A jednak, dla chcącego nie na nic trudnego. Redakcja Świadomych Świata wraz z opiekunami i nauczycielami bibliotekarzami zorganizowała Noc Bibliotek podhasłem „Biblioteka z klimatem”. Na spotkania online przybyli uczniowie klas4,5, i 6. Z wykorzystaniem Teamsów wzięli udział w dyskusji na temat klimatu, zastanawiali się wspólnie, jak można chronić Ziemię i klimat poprzez oszczędzanie energii, wody i oczywiście - papieru  (byliśmy przecież w bibliotece!). Wynikiem burzy mózgów są mapy myśli przedstawiające sposoby ochrony pozostałych jeszcze zasobów. Goście zachęcani przez dziewczęta prowadzące, łamali sobie głowy nad wymyśleniem haseł do krzyżówki klimatycznej, otrzymali też zadanie konkursowe. Mają odnaleźć w szkole dowody na to, że nasza placówka jest eko, udokumentować je w formie zdjęć lub notatek, które następnie trzeba dostarczyć do biblioteki. Kto dostrzeże najwięcej – wygra! Zachęcamy do udziału w zabawie w eko-detektywów!