Krokodylowi mówimy: „Nie”,

4/1/2019
Aktualności

Klasa 8 a (podobnie, jak i dwie inne klasy z naszej szkoły)pojechała w czwartek (3.01.2019 r.) na „Zemstę” do Teatru Dramatycznego im. A.Węgierki w Białymstoku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, choć sam spektakl niewątpliwie godzien jest uwagi i podobał się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Jednak klasa 8 a po przedstawieniu uczestniczyła jeszcze w dodatkowej atrakcji, jaką stanowiła wycieczka po kulisach: garderobach, magazynach, wąskich i krętych korytarzach teatralnych. Dobrze, że wychowawczyni – pani Katarzyna Kondratowicz – życzliwie nastawiona do swoich wychowanków, nie pozwoliła się nikomu zgubić, bo mielibyśmy nowego upiora w operze (o, przepraszam, w teatrze). Młodzież mogła poznać nie tylko specyfikę pracy aktora, ale również innych osób niemal równie ważnych w realizacji spektakli: kostiumologa, scenografa, charakteryzatora, inspicjenta i in.Uczniowie stanęli też na scenie i mogli się osobiście przekonać, jak widownia wygląda z perspektywy aktora.

Taka wycieczka to wspaniały pomysł na realizację zagadnień z doradztwa zawodowego, ale też niezła przygoda i nauka. Wspaniale, że nasi uczniowie mogli z niej skorzystać.