Konkurs wiedzy o Stanisławie Moniuszce

8/5/2019
Biblioteka

5 maja przypadała 200. rocznica urodzin słynnego polskiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga – Stanisława Moniuszki. Pragnąc przybliżyć uczniom jego postać, pani Urszula Zajkowska zorganizowała w szkolnej bibliotece konkurs wiedzy o autorze „Halki” i „Strasznego dworu”. Trzeba było najpierw zapoznać się z informacjami dostępnymi w czytelni, a następnie odpowiedzieć poprawnie na wylosowane pytanie. Komu nie udało się za pierwszym razem, mógł pogłębić swoją wiedzę i ponownie próbować swoich sił. Słodka motywacja nie tylko wzmacniała zapał, wspomagała też pamięć uczestników, którzy już teraz z pewnością potrafią wymienić nie tylko największe opery Moniuszki, ale też przytoczyć fakty z jego życia. A jest to tym bardziej istotne, że rok 2019 został ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki.