Jego zawód to walka z piratami

8/1/2019
Aktualności

8 stycznia klasa VII b miała niezwykłą lekcję – połączenie filmu akcji, dokumentu przyrodniczo-podróżniczego i romantycznej opowieści o  walce dobra ze złem. Wszystko za sprawą pana Artura Paleckiego– współczesnego „antypirata”, ochraniającego statki przed atakami. Gość opowiadał o swojej pracy, wyposażeniu, rejsach i akcjach, w których uczestniczył. Pokazywał slajdy z egzotycznych miejsc. Lekcja minęła nie wiadomo kiedy, a na koniec zostało jeszcze wiele pytań do zadania. Uczniowie byli ciekawi np. jak można zostać członkiem ochrony statku i czy nie przeszkadza temu choroba morska. Pan Palecki chętnie odpowiadał na pytania i z pewnością byłoby ich więcej, gdyby nie gimnazjaliści czekający za progiem na lekcję fizyki.

Spotkanie zaaranżował swojej klasie wychowawca – pan Jerzy Zielinko w ramach doradztwa zawodowego.Kolejne odbyło się w czwartek w klasie 3 , której wychowawczynią jest pani Barbara Nowicka.

Jak się okazało, współcześnie wciąż można spełnić dziecięce marzenie o walce z piratami i w dodatku uczynić z niego swój zawód.