Jak złapaliśmy zająca

13/3/2020
Świetlica

Przepis na zająca jest prosty. Wystarczy zaprosić panią Grażynę Reszutę do świetlicy i już w chwilę później całkiem udane stadko zajęcy gotowe! Potrzebni byli do tego jeszcze chętni rodzice i zdolne dzieci, ale tych u nas nie brakuje. Gdy więc wychowawcy świetlicy, a szczególnie pan Krzysztof Wolański, wpadli na pomysł zorganizowania warsztatów tworzenia z siana wielkanocnych zajączków, wiadomo było, że efekty będą interesujące. Nie zawiedliśmy się. W środę (w ostatnim dniu normalnego funkcjonowania szkoły) rodzice wraz z pierwszoklasistami ugniatali, owijali, kleili i dobrze się bawili, robiąc sympatyczne, zabawne zające. Pani Grażyna pokazywała prawidłową technikę,podpowiadała, pomagała, zachęcała. Pokazywała też swoje prace i „sprzedała”kilka pomysłów ułatwiających wykonanie zadania. Warsztaty zakończyły się wielkim sukcesem, każde dziecko wyszło z własnoręcznie stworzonym zajączkiem.Jeszcze ważniejsza była satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i możliwość spędzenia czasu wspólnie z rodzicami.

Gorąco dziękujemy pani Grażynie Reszucie oraz wszystkim uczestnikom warsztatów.