Dzień Praw Dziecka

21/11/2020
Biblioteka

„Dziecka prawa to poważna sprawa”, jak głosi piosenka i …międzynarodowe prawo. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka ma nam o tym przypominać. Warto czasem, by dorośli uświadomili sobie, że mają do czynienia z pełnoprawnym człowiekiem (choć małym), który myśli, czuje, ma prawo do pomyłki, odmienności, do nauki i zabawy. Dobrze też czasem dzieciom przypomnieć, że mogą upomnieć się o swoje prawa. A przy okazji uczyć je, jak mogą robić to w sposób właściwy.

Biblioteka szkolna proponuje obejrzenie prezentacji i wysłuchanie piosenki. Sądzimy, że mogą oe lepiej trafić do wszystkich niż długie przemówienia.

Obrazek przedstawia dwa serca, czerwone po lewej stronie jest większe zawiera biały napis Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Po prawej nieco mniejsze serce w kolorze niebieskim. Na nim znajduje się żółty napis 20 listopada. Na białym tle zostały rozrzucone atrybuty dzieciństwa, tj. piłka, kostka, serce, ołówek, rower, linijka, zeszyt.u
https://view.genial.ly/5faeb5bc2288050d3531c3b9/presentation-miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka?fbclid=IwAR0WmQjLiqmU3SnNk4LIXH5ak2NcETt0tx8wJpPCGbhAcMNkuUUvQ5cJHeY