Dzien Patrona

22/12/2018
Aktualności

21 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. W tym roku jednak, inaczej niż poprzednio,  obchody rozciągnęły się na cały tydzień. Najpierw uczniowie starszych klas mieli za zadanie wykonanie prezentacji o ks. Rabczyńskim. Prezentacje te miały przybliżyć ich młodszym kolegom postać i dzieła naszego patrona, a na godzinach wychowawczych uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące jego biografii. Ogłoszony został też konkurs na pracę plastyczną, a zgłoszone rysunki można było podziwiać w holu od razu po wejściu do szkoły. Dzięki połączonym działaniom z pewnością każdy uczeń zna już postać patrona i wie, dlaczego można być dumnym z tego, że nasza szkoła nosi jego imię.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Patrona, klasy 4 i 7 b spotkały się w kościele NMP MM w Wasilkowie z ks. proboszczem Zbigniewem Karabowiczem, który przybliżył im postać  – ks. Wacława Rabczyńskiego. Uczniowie zwiedzili Izbę Pamięci, poznając najważniejsze fakty i ciekawostki z życia patrona naszej szkoły.