Dzień Języka Ojczystego

21/2/2020
Biblioteka

Ludno, gwarno i wesoło w szkolnej czytelni. Powód – obchody Dnia Języka Ojczystego zorganizowane przez polonistki we współpracy z biblioteką. Do rozwiązania są rebusy, krzyżówki, uzupełnianki i zagadki. Można wykazać się wiedzą na temat ortografii, słownictwa, gatunków literackich. Wybór jest duży, poziomy zadań bardzo różnorodne, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jest też grupa ekspertów z kl. 8, którzy pod nadzorem pań: Katarzyny Kondratowicz,Haliny Kuźmickiej i Doroty Moniuszko-Puczyńskiej sprawdzają poprawność i w nagrodę rozdają cukierki. Okazuje się, że motywacja czyni cuda i nagle nawet ci, którzy zwykle są na bakier z ortografią, bez trudu bezbłędnie potrafią napisać „chmura” i „harcerz. Najpiękniejszy zaś jest komentarz jednej z uczennic: „Szkoda, że tak nie jest codziennie.”

Może nie codziennie, ale już wkrótce w bibliotece kolejne atrakcje i konkursy. Zapraszamy!