Dzień Głośnego Czytania

30/9/2019
Biblioteka

Głośne czytanie ma same zalety –rozwija wyobraźnię i słownictwo słuchacza, sprawia, że może on przenieść się do krainy opowieści, miło spędzić czas i w dodatku się czegoś nauczyć.  Czytający również odnosi korzyść – poprawia dykcję, lepiej angażuje się w tekst, ma okazję nawiązania kontaktu ze słuchającym. Udowodniliśmy to dzisiejszą akcją. Dziewczęta z klasy V – Wiktoria i Kasia udały się do pierwszoklasistów, by głośno poczytać im bajkę o wilku i siedmiu koźlątkach. Dzieci chętnie i uważnie wysłuchały głośnej lektury starszych koleżanek, co potwierdziły prawidłowe odpowiedzi na pytania. Dobrze odczytały też morał baśni, choć same przyznały, że nie zawsze się do niego stosują. Widać, że taka forma im się spodobała, bo od razu poprosiły o następną bajkę w przyszłości.