Dzień Edukacji Narodowej

16/10/2020
Samorząd

13 października, w przededniu Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny (Mały i Duży) postanowił zrobić niespodziankę wszystkim pracownikom szkoły. Odświętnie ubrani, pięknie uśmiechnięci uczniowie składali życzenia i wręczali przygotowane przez siebie upominki.

Przedstawiciele samorządów klasowych tego dnia również biegali po szkole z kwiatkami, a życzeniom nie było końca.

Trzeba przyznać, że w tym roku takie symboliczne gesty, piękne wyrazy sympatii, uznania, pamięci były szczególnie ważne. Żaden komputer nie jest w stanie oddać, a tym bardziej zastąpić tej nici wzajemnego porozumienia, tego bycia razem, dzielenia się radościami, smutkami, kłopotami i tego uczenia się od siebie nawzajem, jakie łączy całą społeczność szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej powinniśmy zatem życzyć sobie powrotu do sytuacji, gdy przebywanie w jednym pomieszczeniu z innym człowiekiem nie budzi obaw, za to sprawia radość.