Dzień Damy i Dżentelmena

9/3/2020
Samorząd

9 marca Samorząd Uczniowski zorganizował  Dzień Damy i Dżentelmena. Uczniowie mogli przyjść bez mundurka. Warunkiem był elegancki strój (co prawda nie każdemu się to udało, ale ten fakt lepiej przemilczmy). W związku z tym na korytarzach pojawiły się dziewczynki w delikatnych sukieneczkach  oraz chłopcy z muchami lub pod krawatem. Co ciekawe – czy to stroje, czy samo święto (Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn) – wpłynęło pozytywnie na zachowanie młodych ludzi. Niektórzy panowie przenieśli się w piękne czasy rycerskie, dając niecodzienny wyraz szacunku dla płci nadobnej, co widać na załączonym zdjęciu:

Bezcenna jest mina nieocenionej pani Jezierskiej, niespodziewającej się aż takich (choć w pełni zasłużonych) hołdów.

Dodajmy, że Samorząd jak zawsze umiał się znaleźć. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej wręczyli dziś każdemu z pracowników szkoły żonkil z życzeniami, by uczcić dopiero co minione oraz nadchodzące święto.

 

Młodzież wymieniała prezenty również między sobą, np. damy z Ia dostały lizaki. Świetnym przykładem jest tu klasa pani Haliny Kuźmickiej – Vd, w której dziewczęta i chłopcy losowali osobę, której przygotują podarek. Przy okazji wręczania drobnych upominków uczniowie uczyli się dobrych manier i zachwań godnych damy i dżentelmena.