Dzień Bezpiecznego Internetu

14/2/2020

Szkolny (Tydzień) Dzień Bezpiecznego Internetu trwa. Tym razem tematem bezpieczeństwa zajmowali się uczniowie klas VI i VII. Temat bezpieczeństwa był już tak często poruszany, że z pewnością nawet obudzeni w nocy uczniowie potrafiliby wyrecytować podstawowe zasady. Wiedzą, co im grozi w sieci, lecz czy potrafią to nazwać? Terminy, takie jak grooming, phishing czy keylogger nie zawsze są dla młodych ludzi zrozumiałe. By więc ułatwić ich poznanie i wyjaśnienie posłużyliśmy się zabawą w odczytywanie znaczeń ukrytych w kodach QR. Lepszemu przyswojeniu haseł służyło natomiast układanie z nich krzyżówek. Lekcje rozruszały ciała i mózgi, a odnalezienie wszystkich kodów przyniosło uczniom wielką satysfakcję. Wszyscy wygrali!