Dzień Bezpiecznego Internetu

9/2/2019
Aktualności

5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Przede wszystkim przypominaliśmy zasady, do których należy się stosować, korzystając z sieci. Podczas zajęć informatycznych każda klasa oglądała filmy poświęcone tematyce bezpieczeństwa, formułowała kodeks zachowania. Dyskutowaliśmy nad tym, co zrobić, gdy zostaniemy zaatakowani w sieci lub padniemy ofiarą oszustwa, co zrobić,by bronić się przed wirusami i jak stosować się do prawa autorskiego. W klasach ósmych wiele czasu poświęciliśmy na rozmowy o świadomym i odpowiedzialnym kreowaniu własnego wizerunku, co świetnie wiąże się z tematami z doradztwa zawodowego. Na korytarzu i w salach pojawiły się gazetki ścienne, które przypominają o bezpieczeństwie w internecie pozostałym uczniom i nauczycielom.