Czego uczy nas teatr?

7/11/2017
Odyseja

Grupa Odyseuszy wraz z trenerami w sobotnie popołudnie udała się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl "Cyber Cyrano". Autorem tekstu jest węgierski poeta i dramaturg Istvan Tansnadi, a reżyserem spektaklu Jacek Malinowski.  „Cyrano” to opowieść o manipulacji internetowymi tożsamościami, która dzięki scenografii rodem z muzeum techniki daje wiele do myślenia. Młodzież była pod wielkim wrażeniem spektaklu,  scenografii oraz technologii 3D wykorzystanej do wykonania masek. Niezapomniane chwile Odyseusze spędzili też z panią  Izabelą Marią Wilczewską, aktorką z obejrzanego przedstawienia, która poświęciła swój czas, aby porozmawiać z młodymi ludźmi o tym, co zobaczyli. Wprowadziła ich również w świat zawodu aktora oraz oprowadziła po rejonach przedstawienia ukrytych zwykle przed okiem widza za kulisami.