Code Week w naszej szkole

8/10/2019
Aktualności

Europejski Tydzień Kodowania trwa w tym roku od 5 do 20 października. Oczywiście inicjatywa ta nie mogłaby się obyć bez udziału uczniów z SP 1 w Wasilkowie! Kto w końcu jest najlepszym specjalistą od kodowania, jak nie młodzi ludzie wychowani z komputerem. Dlatego też dziś z entuzjazmem wykonywali trudne zadania, podczas których musieli wykorzystać pętle, znaleźć błędy w istniejącym kodzie, a na koniec – stworzyć własną grę. Niektórzy, jak np.Sofia, Oskar i Dorotka swoją szybkością i umiejętnością logicznego myślenia zadziwili nie tylko nauczyciela, ale chyba nawet samych siebie. Najpiękniejsze momenty dzisiejszych zajęć to takie, gdy po żmudnym dochodzeniu do celu, wielu nieudanych próbach, a nawet (nielicznych) chwilach załamania przychodziło nagle olśnienie połączone zwykle z głośnym : „Jest! Zrobiłem/-am!”.

I to właśnie o to w tym chodzi!