Bezpieczni w sieci

9/2/2019
Biblioteka

Konkurs „Bezpieczni w sieci” został zorganizowany w naszej bibliotece w związku z przedłużonym na ten cel Dniem Bezpiecznego Internetu. Żeby pobudzić ciekawość uczniów na drzwiach czytelni i biblioteki umieściliśmy enigmatyczne ogłoszenie o odbywającym się tego dnia konkursie, bez precyzowania tematyki i zasad. Od razu pojawili się pierwsi zainteresowani, a potem to już poszło lawinowo – informacja o konkursie rozniosła się wśród uczniów metodą pantoflową. W rezultacie mieliśmy całkiem sporo startujących i skorzystaliśmy nawet z uprzejmości pani Jagody, która pozwoliła przeprowadzić konkurs w świetlicy. Zadaniem było rozwiązanie testu poświęconego bezpieczeństwu w sieci. Niektóre pytania okazały się naprawdę trudne, inne - podchwytliwe. Listę najlepszych speców od bezpieczeństwa podamy wkrótce, a już w piątek każdy uczestnik otrzymał w nagrodę słodki upominek.